Jak przetrwać kontuzje?

Jak przetrwać kontuzje?

Lekkoatleci Brak komentarzy do Jak przetrwać kontuzje?

Stało się i nic już nie zrobisz a mianowicie złapałeś uraz na ostatnim treningu. Jednak czy to jest koniec świata i nie powrócisz już do treningów? Oczywiście, że NIE! Istnieją sposoby dzięki którym z uniesionym czołem i spokojem mentalnym w końcu przetrwasz ten ciężki dla Ciebie okres.

Pierwsza rzecz – nie poddawaj się i nie miej czarnych myśli. Nie doprowadzaj siebie do takiego stanu ponieważ tylko pogorszysz swoją sytuacje. Wykorzystaj czas kontuzji na czas przemyśleń. To właśnie w tym okresie możesz pomyśleć o tym w jaki poprawić swoją jakość treningu lub po prostu zmienić nastawienie do sportu.

Zdecyduj się na zmniejszoną aktywność fizyczną. Na czas kontuzji nie musisz kompletnie decydować się na zapomnienie o sporcie. Przy urazie ręki postanów sobie to, że zaczniesz spacerować. Taki lekki trening umożliwi Ci zachowanie mentalnego spokoju.

Jeśli źle się czujesz i jest Ci bardzo smutno ze względu na twoją kontuzję to tak naprawdę pomyśl o tym aby przede wszystkim wyrzucić to z siebie. W jaki sposób możesz to zrobić? Przede wszystkim postanów sobie to, że zaczniesz np. krzyczeć. Najlepiej jeśli to zrobisz gdzieś w lesie lub w pokoju gdzie nikogo nie ma. To spowoduję, że wyrzucisz z siebie te złe emocję.

Na czas kontuzji nie rezygnuj ze sportu. Chodzi o to, że uraz nie jest najlepszym sposobem na to aby rozpoczynać pić lub palić papierosy. Po co psuć sobie taki zdrowy styl życia. Dalej warto odżywiać się zdrowo a także trzymać się swojej ścisłe określonej diety.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Search

Back to Top