Dzięki temu unikniesz kontuzji w czasie biegu

Dzięki temu unikniesz kontuzji w czasie biegu

Lekkoatleci Brak komentarzy do Dzięki temu unikniesz kontuzji w czasie biegu

Nie ma żadnego znaczenia czy to dopiero co rozpoczynasz trening biegacza lub jesteś maratończykiem. Kontuzję w sporcie to coś co przytrafić się może każdej osobie. Istnieją sposoby dzięki którym można zminimalizować pojawianie się nieprzyjemnego bólu i urazów.

Zdecyduj się na to, że w końcu właściwie zaczniesz się odżywiać. Prawidłowe odżywianie to na pewno istotny czynnik wpływający na kondycję. Jadłospis w ciągu dnia powinien być zbilansowany do tego aby dać szansę organizmowi na wykonanie solidnego treningu. Długotrwała praca mięśni potrzebuję źródła energii w postaci węglowodanów. Z tego powodu konieczne jest mieć w swojej codziennej diecie dawkę – ryżu, makaronu, kaszy, pieczywa, ziemniaków bądź owoców. Węglowodany należy spożywać systematycznie. Posiłek bezpośrednio przed treningiem warto zjeść przynajmniej 2 godziny przed.

Niewłaściwy strój biegacza może również być wynikiem pojawienia się kontuzji. Warto uświadomić sobie to, ze odpowiednie dobrane buty to na pewno elementarna rzecz. Dzięki temu można zapewniać sobie komfort w czasie biegu ale także przyczyniać się do tego, że ryzyko kontuzji będzie pomniejszone. Oczywiście to nie jest dobry powód do tego aby automatycznie kupować wysokiej klasy obuwie. Buty z pewnością powinny być dopasowane do kształtu naszej stopy. Warto go dobrać pod względem prawidłowego stabilizatora stopy. Jeśli chodzi o strój to tutaj istotny jest fakt tego, że on nie powinien w żadnym stopniu obcierać w czasie uprawiania sportu ani także krępować.

Kiedy pojawi się już jakiś ból warto udać się do specjalisty. Bardzo niewinna kontuzja może być bardzo często niebezpieczna. Mając te objawy warto poprzestać dalsze trenowanie – ból pojawiający się przy palpacji a chodzi tutaj o dotykanie wskazanego obszaru ciała, ból który objawia się w czasie ruchu a także taki, który będzie co raz silniejszy bezpośrednio po wysiłku.

Da się uniknąć kontuzji poprzez systematyczny trening. O wiele korzystniej jest biegać przykładowo w poniedziałek, środę i piątek aniżeli wykonywać ćwiczenia tylko na czas weekendu – sobotę i niedzielę.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Search

Back to Top