Bóle pleców – jak sobie z nimi radzić?

Bóle pleców – jak sobie z nimi radzić?

Lekkoatleci Brak komentarzy do Bóle pleców – jak sobie z nimi radzić?

Każdego dnia wykonujesz sumiennie pracę biurową. Wkładasz w to całe swoje serce. Jednak zauważasz to, że twoja wydajność spada i tak właściwie odczuwasz ból w swoim plecach. Zanim się zdecydujesz na wizytę u lekarza pomyśl o tym aby zastosować się do kilku sprawdzonych rad.

Na samym początku pomyśl o lekkim relaksacyjnym masażu. Na czyn on powinien polegać? Przede wszystkim dotyczyć on powinien delikatnego rozcierania w sposób okrągły po obu stronach kręgosłupa. To czego nie można robić to ugniatania a także uciskania kręgów. Warto także pomyśleć o tym aby w skórę zacząć wsmarowywać ból przeciwbólowy lub maść. Większy efekt z pewnością zapewniać będzie ręcznik frotte. Aby zadziałać z nim prawidłowo konieczne jest to aby na początku nagrzać go żelazkiem lub suszarką. Następny krok to nałożenie go na plecy i w przeciągu 3-5minut konieczne jest to aby rytmicznie go przesuwać – raz w stronę lewą a raz w stronę prawą.

Zdecyduj się na to, że będziesz brać odprężające i relaksacyjne kąpiele. Do wanny zdecyduj się na to, ze dolejesz olejek eteryczny. Podobny efekt możesz zapewnić sobie kiedy wybierzesz się do sauny – nie ma znaczenia czy to sucha czy parowa. Kiedy w nieodpowiedni sposób znosisz ciepło postanów sobie to, że tak właściwie zdecydujesz się na kostki lodu w postaci okładu.

Musisz koniecznie zmieniać pozycje, które tak naprawdę będą w stanie Ci pomóc odciążyć plecy. Na pewno do jednych z lepszych pozycji do leżenia będzie ta kiedy zdecydujesz się połączyć w formie tzw. dominującego generała. Warto zobaczyć obrazki w grafice Google. Oprócz tego możesz się także zdecydować na to aby w przypadku większego bólu położyć się na wznak.

Kiedy będziesz miał duży ból pleców pomyśl o tym aby zdecydować się na tabletki przeciwbólowe. W tym celu konieczne jest to aby skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą kiedy nie ma się 100% pewności. Do dobrych należy zaliczać z pewnością Apap, Acenol. Warto zdać sobie sprawę, że takie leczenie nie może trwać dłużej jak 5 dni. Po tym okresie konieczna jest wizyta u lekarza.

Nie chodź w szpilkach oraz balerinach. To prawda, że te buty prezentują się efektownie. Jednak tak naprawdę zrezygnuj z nich i postaw na coś zupełnie innego a w tym przypadku na inny rodzaj obuwia. O ile się decydujesz na chodzenie w szpilkach to konieczne jest to abyś robiła to jak najmniejszą liczbę razy.

Dbaj o swoją aktywność fizyczną i zmień swoje nawyki żywieniowe. Musisz wiedzieć o tym, że to właśnie przez dodatkowe kilogramy może obciążać swój kręgosłup. Pomyśl o tym aby zacząć trenować jakiś sport. Na pewno do odpowiednich można zaliczać pływanie a w szczególności styl grzbietowy.

Jeśli czujesz, że twoja wersalka jest nieodpowiednia to pomyśl o tym aby przede wszystkim zdecydować się na zakup innego rodzaju. Możesz zmienić kanapę lub zainwestować w coś znacznie tańszego a chodzi tutaj przede wszystkim o materac. W sklepie postaraj się znaleźć ten, który będzie Ci w stanie pomóc na twoje problemy z kręgosłupem. Nie możesz o tym zapominać pod żadnym względem.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Search

Back to Top